Asutusest      Teenused      Kontakt      
Kognitiiv-käitumisteraapia Samuti võib seda meetodit kasutada erinevate eluraskustega paremini toimetulemiseks (suhtlemisraskused, konfliktid, suhteprobleemid, lahkuminek, kaotus, kriisid jt) Kognitiiv-käitumisteraapia

Lahendused

parema elukvaliteedi jaoks

Kognitiiv-käitumisteraapia

Kognitiiv-käitumisteraapia põhineb ideel, et meie mõtted, tunded ja käitumised on omavahel seotud ning üht neist mõjutades saame tekitada muutust teises. Tänapäeval on teaduslikult tõestatud tõhususega kognitiiv-käitumisteraapia programm olemas pea kõigi sagedasemate psüühika- ning käitumishäirete raviks.

 

Kognitiiv-käitumisteraapia on tulemusele orienteeritud ja suhteliselt lühike, keskendub probleeme säilitavatele teguritele, õpetab teraapiatehnikaid kui uusi oskusi, mida patsient saab seansside vahepealsel ajal kasutada. Õpitud oskuste järjepidev kasutamine aitab vähendada tagasilanguste tõenäosust.


Kognitiiv-käitumisteraapia põhineb ideel, et meie emotsioonid tulenevad mitte niivõrd konkreetsest sündmusest, vaid meie mõtetest ja elusündmustele, ümbritsevale olukorrale, teiste inimeste reaktsioonidele ja käitumisele omistatud tähendusest ning tõlgendustest. Olulist rolli tõlgenduste valikul mängib meie suhtumine endasse. Me saame muuta oma emotsioone, kui muudame oma vaatenurka ja olukorra tõlgendusi.

Harjumuspärane mõtlemine, hoiakud ja uskumused, mis meid saadavad, on tavaliselt alguse saanud palju aastaid tagasi. Osad on pärit lapsepõlvest, noorusajast, kuid mõned võivad tuleneda ka vahetust minevikust. Sealt on pärit ka negatiivne suhtumine ja hinnangud. Ebameeldivates ja stressirohketes olukordades hoiakud ja uskumused kerkivad esile ja muutuvad aktiivseks.

 

Terapeut aitab üles leida inimese mõtted, hoiakud ja veendumused, mis takistavad inimesel end psüühiliselt hästi tundmast ja eesmärgipäraselt käitumast ning toetab erinevate tehnikate abil selliste  mõtete ja käitumiste muutmist.

Uute oskuste omandamiseks lepitakse kokku koduülesanded, mis võimaldavad inimesel end jälgida, õppida uusi oskusi ning oma mõtteid ja käitumist soovitud viisil muuta.

 

Kui teraapia on lõppenud, siis saab inimene kasutada juba õpitut tekkinud muutuste ja oskuste püsimajäämiseks, et oma vaimset heaolu säilitada.


Kognitiiv-käitumisteraapia on probleemile keskenduv psühhoteraapia, mis kestab tavaliselt 12-18 seanssi, kuid sõltuvalt probleemist ja selle raskusest võib kesta ka kauem. Seanss vältab kuni 50 min ja viiakse läbi teraapia alguses üks kord nädalas. Seejärel võib seansside vaheaega pikendada kahe nädalani ning teraapia lõpupoole teha mõned seansid mõne- kuni mitmenädalase intervalliga.

 

Kognitiiv-käitumisteraapiat rakendatakse lisaks depressiooni ja ärevushäirete (üldistunud ärevushäire, paanikahäire, foobiad, sundhäired) ravile ka teiste psüühikahäirete korral (nt sõltuvushäired, söömishäired, bipolaarne meeleoluhäire, skisofreenia). Samuti võib seda meetodit kasutada erinevate eluraskustega paremini toimetulemiseks (suhtlemisraskused, konfliktid, suhteprobleemid, lahkuminek, kaotus, kriisid jt).

Registreeru vastuvõtule siin või helista +372 5623 3019; 662 0068

VASTUVÕTT
Vastuvõtule saad registreeruda kohapeal K, R,
helistades 662 0068 või e-maili teel
Vastuvõtuajad E-R 9.00-17.30, lõuna 13.00-13.30

KONTAKT
Aadress: Narva mnt 7, 10117 Tallinn
Saada sõnum e-mailile:
Tel (+372) 5623 3019; 662 0068

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kognitiiv-käitumisteraapia

Kognitiiv-käitumisteraapia põhineb ideel, et meie mõtted, tunded ja käitumised on omavahel seotud ning üht neist mõjutades saame tekitada muutust teises Tänapäeval on teaduslikult tõestatud tõhususega kognitiiv-käitumisteraapia programm olemas pea kõigi sagedasemate psüühika- ning käitumishäirete raviks

Kognitiiv-käitumisteraapia

www.aarika.ee Copyright © 2023 AARIKA OÜ